Mai ve Siyah

Mavi bir gecede kurmaya başladığı hayallerden siyah bir gecede bir gemiyle ayrılır. Mai ve Siyah | Olay Örgüsü, Kişiler, Çatışma.

Responsive image
YAZAR
Halid Ziya Uşaklıgil
DOSYA BOYUTU
6,90 MB
YAYIN TARIHI
2017
DIL
Türkçe
ISBN
9786053142355

Bir Mai ve Siyah kitabı indirmek ister misin? Doğru yoldasın! Mai ve Siyah kitabını web sitemizde mobilityweekbg.com adresinde bulabilirsiniz. Bu kitap Halid Ziya Uşaklıgil tarafından yazılmıştır.


Halid Ziya, kahramanının çatışmalı ruh halini dile getirmekte gerçekten de çok başarılı. Ahmet Cemil’in iç dünyası sadece iç monologlarla değil, olayların akışı ve genç adamın tavırlarıyla da netlik kazanır. Evet, Ahmet Cemil Batı kültürünü edinmek isteyen, duyarlı, biraz da hayalperest bir genç. Hakikatle baş edemediği anlarda mücadele etmek yerine hayallere sığınır. Hayalleri büyüktür ama hayatla mücadele etmek konusundaki yetersizliği hayallerini gerçekleştirmesini engeller ve onu bir mutsuzluk döngüsüne sıkıştırır.Bu öyle bir döngü ki Ahmet Cemil’i en yakın arkadaşını kıskanmaya itecek, sona geldiğinde büyük umutlar bağladığı eserini yakmaya kadar sürükleyecektir. Abartılı gelebilir ama bu kişilik özellikleriyle Ahmet Cemil edebiyatımızın ilk kaybedeni, tutunamayan ilk karakteridir. (...) Bugün Halid Ziya Uşaklıgil adı anıldığında akla ilk gelen eserinin -popüler kültür tarafından yağmalanmış- Aşk-ı Memnu olmasını elbette yadırgamıyoruz ama üstadın gerçek başyapıtı hiç şüphesiz Mai ve Siyah’tır.-A. Ömer Türkeş- (Tanıtım Bülteninden)   


MAİ VE SİYAH. Merhabalar... Okunması gereken kitaplar bölümümüzde bugün müthiş yazar Halid Ziya Uşaklıgil'in müthiş eseri ''Mai ve Siyah''ı değerlendirip yorumlayacağız...